Hrvatska, Nekategorizirano

Otvorene prijave za Volonterske nagrade 2020.

Volonterski centar Osijek poziva udruge, zaklade, ustanove, institucije i poslovne organizacije da nominiraju kandidate za dodjelu godišnjih volonterskih nagrada u četirima kategorijama:

1. Nagrada za volonterski angažman pojedinca –
Nominacijski obrazac za volonterski angažman pojedinca 2020.
Dodjeljuje se pojedincima koji su volonterskim angažmanom doprinijeli djelovanju za opće dobro. Volontera/ku mogu nominirati neprofitne organizacije (udruge, zaklade, ustanove ili institucije).

2. Nagrada za primjere dobre prakse uključivanja volontera –
Nominacijski obrazac za primjere dobre prakse 2020.
Dodjeljuje se neprofitnoj organizaciji koja razvija volonterski program. Organizacija može sama nominirati svoj volonterski program ili može biti nominirana od strane druge organizacije.

3. Nagrada za doprinos razvoju volontiranja u obrazovanju –
Nominacijski obrazac za doprinos razvoju volontiranja u obrazovanju 2020.
Dodjeluje se osnovnoj, srednjoj školi, višoj ili visokoškolskoj ustanovi koja razvija i njeguje program volontiranja u obrazovanju. Obrazovna ustanova može sama nominirati svoj volonterski program ili može biti nominirana od strane druge organizacije.

4. Nagrada za doprinos poslovnog sektora razvoju volonterstva –
Nominacijski obrazac za doprinos poslovnog sektora razvoju volonterstva 2020.
Dodjeljuje se poslovnoj organizaciji koja je svojim resursima pomogla razvoj volonterstva. Poslovna organizacija može sama nominirati volonterski doprinos ili može biti nominirana od strane druge poslovne ili neprofitne organizacije.

Volontersku nagradu dodjeljuje Volonterski centar Osijek uz podršku Savjeta za razvoj volonterstva kojeg čine ugledni pojedinci iz zajednice, a čija je uloga selekcija kandidata i odluka o dodjeli nagrade.

Kriterije za dodjelu volonterske nagrade možete preuzeti ovdje: Kriteriji za prijavu 2020 .

Tekst natječaja koji uključuje kriterije i nominacijski obrasci mogu se pronaći na web stranici Volonterskog centra Osijek www.vcos.hr ili dobiti na osobni zahtjev u Volonterskom centru Osijek, Stjepana Radića 16,1. kat, tel. 031 211 306, fax. 031 200 457, e-mail: nagrada.vcos@gmail.com .

Natječaj je otvoren do 30. listopada 2020. godine.