Hrvatska, Nekategorizirano

Inkluzivna kuća Zvono iz Belišća predstavila rad svoje udruge Predsjedniku i županu

Foto: Zvono

Predsjednik Republike Zoran Milanović posjetio je u utorak 7. prosinca 2021. Inkluzivnu kuću Zvono u Belišću. Rad udruge predstavili su predsjednica Inkluzivne kuće Mira Anić, voditeljica poludnevnog boravka Božica Šomođi, radna asistentica Sonja Novoselić te korisnica udruge Mia Anić. Istaknule su kako udruga kroz projekte koje provodi ima 49 zaposlenih i četrdesetak volontera koji, prije svega, nastoje pružiti pomoć roditeljima djece i mladih s teškoćama u uključivanju u sustav socijalne skrbi i odgojno-obrazovni proces.

Predsjednica Mira je istaknula kako se većim dijelom udruga financira kroz natječaje Europskog socijalnog fonda i nadležnih ministarstava te predstavila provedene projekte. Nakon obilaska prostorije udruge i prezentacije rada, predsjednik Milanović posjetio je Rehabilitacijski i radno-okupacijski kamp Citadela. Uz predsjednika Milanovića bila je savjetnica za ljudska prava i civilno društvo Melita Mulić, a sastanku i obilasku prostora Udruge pridružio se i župan Osječko-baranjske županije Ivan Anušić.

„Ovu vrstu aktivizma ako kažem da nisam nigdje vidio onda ću možda nekoga povrijedit, ali u ovom dijelu Hrvatske nisam. Ljudi su se okupili prije osamnaest godina i sada zapošljavaju preko europskih projekata preko 40 ljudi i pružaju pomoć ljudima s poteškoćama u razvoju, invaliditetom. Plemenito, lijepo i vrlo inteligentno smišljeno“, rekao je predsjednik Milanović nakon sastanka i obilaska Udruge. (Izvor: Inkluzivna kuća Zvono)