Hrvatska, Nekategorizirano

Nacionalna zaklada otvara Regionalne podružnice u Splitu, Rijeci i Osijeku

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva kao Posredničko tijelo razine 2 veliku važnost pridaje profesionalnosti i učinkovitosti provođenja povjerenih joj zadataka u okviru Operativnoga programa “Učinkoviti ljudski potencijali” pri čemu posebni naglasak stavlja na rad i komunikaciju sa korisnicima bespovratnih sredstava iz Europskog socijalnog fonda (ESF-a) kao važnih čimbenika učinkovite i pravovremene iskoristivosti sredstava koja su u tom Programu na raspolaganju Republici Hrvatskoj.

Odlukom Upravnog odbora Nacionalne zaklade od 2. rujna 2017. godine započeo je postupak ustrojavanja Regionalnih podružnica Nacionalne zaklade u Osijeku, Rijeci i Splitu koji će se ove godine okruniti svečanostima njihovih otvaranja i početka rada i to:

8. svibnja 2018. godine u Splitu u 9:00 sati na adresi Osječka 16
14. svibnja 2018. godine u Rijeci u 13:00 sati na adresi Ulica žrtava fašizma 2
17. svibnja 2018. godine u Osijeku u 11:00 sati na adresi Ulica Hrvatske Republike 26

Regionalne podružnice su sastavni dio Odjela za podršku i praćenje provedbe programa EU Nacionalne zaklade te će na lokalnoj i regionalnoj razini pružati podršku korisnicima odobrenih bespovratnih sredstava iz ESF-a u cilju povećanja razine profesionalnosti i učinkovitosti provođenja projektnih aktivnosti usmjerenih krajnjim korisnicima, kvalitetnog korištenja odobrenih sredstava te utjecaja na društveni (i ekonomski) razvoj u Republici Hrvatskoj.