Hrvatska, Nekategorizirano, Rad udruga

Održana radionica za korisnike bespovratnih sredstava odobrenih na pozivu „Tematske mreže za društveno-ekonomski razvoj“

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva u srijedu i četvrtak, 2. i 3. rujna, u hotelu Dubrovnik u Zagrebu održala je provedbenu radionicu za predstavnike 10 organizacija kojima su odobrena bespovratna sredstva iz Europskog socijalnog fonda za provedbu projekata odobrenih na pozivu „Tematske mreže za društveno-ekonomski razvoj te promicanje socijalnog dijaloga u kontekstu unapređivanja uvjeta rada“.

Petnaestak predstavnika organizacija koje će koristiti bespovratna sredstva u sljedećem i do dvogodišnjem razdoblju, pozdravio je Luka Bogdan, zamjenik upraviteljice Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, te istakao da je ovo prvi poziv iz Europskog socijalnog fonda koji je usmjeren na podršku sindikalnom djelovanju.

Tijekom dvodnevne provedbene radionice djelatnici Nacionalne zaklade, Odjela za podršku i informiranje o programima EU, u više tematskim cjelina korisnike su upoznali s pravima i obvezama proisteklima iz potpisanog ugovora; o zahtjevima za nadoknadom sredstava odnosno prikupljanu podataka o napretku provedbe te njihovu podnošenju Nacionalnoj zakladi, a jedna je tematska cjelina bila posvećena predstavljanju informacijskog sustava za prikupljanje mikropodataka.

Popis ugovorenih projekata temeljem poziva „Tematske mreže za društveno-ekonomski razvoj te promicanje socijalnog dijaloga u kontekstu unapređivanja uvjeta rada“:

1. „ZADOVOLJAN RADNIK – USPJEŠAN POSLODAVAC – ZaRUP” – Novi sindikat, Zagreb, vrijednost projekta 978.672,35 HRK

2. “STOP nasilju na radnom mjestu” – Radnički sindikat Hrvatske – Tiger, Zagreb, vrijednost projekta 975.171,12 HRK

3. “Sezonski rad u Slavoniji” – Nezavisni sindikat radnika u proizvodnji hrane i pića, Kutjevo, vrijednost projekta 981.691,09 HRK

4. “Znanje je ključ dobrog socijalnog dijaloga” – Sindikat prometnika vlakova Hrvatske, Zagreb, vrijednost projekta 997.557,23 HRK

5. “Platforma za dostojanstven sezonski rad” – Hrvatska udruga radničkih sindikata, Zagreb, vrijednost projekta 986.888,25 HRK

6. “Jačanjem socijalnog dijaloga do zdravih radnih mjesta” – Opći sindikat Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Zagreb, vrijednost projekta 999.069,18 HRK

7. “Zajedno do cilja” – Sindikat hrvatskog vozača, Zagreb, vrijednost projekta 995.613,67 HRK

8. “Rad po mjeri čovjeka” – Savez samostalnih sindikata Hrvatske, Zagreb, vrijednost projekta 996.355,54 HRK

9. “Socijalnim dijalogom do kvalitetnih radnih mjesta u graditeljstvu i turizmu” – Sindikat graditeljstva Hrvatske, Zagreb, vrijednost projekta 988.928,19 HRK

10. “Radimo zdravo” – Sindikat zaposlenika osiguravajućih društava, Zagreb, vrijednost projekta 989.332,86 HRK.

Više o pozivu pročitajte ovdje: strukturnifondovi.hr