Aktualno, Nekategorizirano

Natječaj Udruge Breza na temu: Održivi razvoj i migracije

2019-02-05-img07Udruga za rad s mladima Breza raspisuje natječaj za najbolje suvremeno umjetničko djelo iz područja likovne i primijenjene umjetnosti na temu održivog razvoja i migracije, namijenjen afirmiranim i neafirmiranim autorima svih generacija, uključujući i studente.

Udruga Breza jedna je od 15 partnerskih organizacija na europskom projektu Start the Change, koji se bavi temama održivog razvoja i migracije, promovirajući ciljeve održivog razvoja Ujedinjenih Naroda (Agenda 2030). Start the Change pokušava osvijestiti probleme održivog razvoja kroz razne medije poput edukacija, priča, filmova, volonterskih akcija, a mi bismo voljeli iste probleme vidjeti u likovnom obliku.

Natječaj će biti otvoren do 31. svibnja 2019., nakon čega će komisija odabrati najbolji rad koji će biti i novčano nagrađen.

10 odabranih radova izložit će se na izložbi povodom Svjetskog dana izbjeglica na javnom izložbenom mjestu u gradu Osijeku.