Hrvatska, Nekategorizirano, Rad udruga

Nauči kako Školontirati!

U okviru projekta Školontiranje, financiranog sredstvima EU kroz Europski socijalni fond, 23. listopada započela je provedba četverodnevne izobrazbe za predstavnike odgojno-obrazovnih ustanova i volontera s područja Vukovarsko-srijemske i Sisačko-moslavačke županije. Izobrazba “Školsko volontiranje”, čiju osnovnu grupu čine predstavnici 10 osnovnih i srednjih škola – koordinatori volontera, održava se u Đakovu, a s ciljem osposobljavanja i razvijanja vještina i znanja kod istih za kvalitetnu uspostavu volonterskih programa u školama i funkcioniranje školskih volonterskih klubova, čija otvaranja su planirana početkom drugog polugodišta ove školske godine.

Ovu izobrazbu sadržajno su pripremile trenerice iz Volonterskog centra Osijek, partnerske udruge PRONI centra za socijalno podučavanje u provedbi projekta Školontiranje.