Aktualno, Nekategorizirano

Održana provedbena radionica za korisnike poziva “Čitanjem do uključivog društva“

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva u četvrtak i petak (1. i 2. rujna 2022.) u Zagrebu održala je provedbenu radionicu za korisnike bespovratnih ugovorenih na pozivu “Čitanjem do uključivog društva“, skupina B.

Radionica je bila namijenjena prvenstveno onim korisnicima koji prvi puta provode projekt sufinanciran sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda. a Radionici su detaljno predstavljena prava i obveze korisnika, sukladno Općim i Posebnim uvjetima Ugovora te su korisnici dobili informacije o tome kako izvještavati o provedbi svojih projekata i potraživati nadoknadu sredstava, a jedna je tematska cjelina bila posvećena predstavljanju informacijskog sustava za prikupljanje mikropodataka u okviru Operativnog programa “Učinkoviti ljudski podaci 2014.-2018″.

Temeljem Odluke o financiranju za skupinu B, donesenu potkaj lipnja, ugovorena je provedba 12 projekata ukupne vrijednosti 4.806.859,57 kuna, koji će provoditi aktivnosti pripreme i provedbe participativnih aktivnosti poticanja čitanja i razvoja čitalačkih kompetencija te aktivnosti podizanja javne svijesti o važnosti čitanja za osobni razvoj i društvenu integraciju.

Više o pozivu: www.strukturnifondovi.hr

Odluka o financiranju, skupina B