Aktualno, Nekategorizirano

Osijek se priružuje dijalogu s građanima zajedno s Dublinom, Stirlingom i Bruxellesom

citizens-dialogue-1080x496Volonterski centar Osijek u Hotelu Osijek u srijedu 11. travnja 2018. godine od 11:00 do 13:30 organizira dijalog s građanima: „Razgovaram – stvaram bolje društvo“ o kvaliteti života u Osijeku, prednostima i problemima s kojima se susrećemo te kako mi kao građani možemo doprinijeti boljem životu u našoj lokalnoj zajednici.

U razgovoru će sudjelovati članovi, volonteri i korisnici udruga s područja Osijeka koje se bave različitim društvenim problemima i potrebama građana. U drugom dijelu ovoga događanja bit će predstavljene mogućnosti volontiranja u našem gradu, utjecaj volontiranja na život u zajednici te utjecaj volontiranja na građane osobno.

Ovakva događanja provode se u isto vrijeme u 4 europske zemlje – Irska, Škotska, Belgija i Hrvatska kao dio EU projekta čiji je nositelj Volonterski centar grada Dublina, a partneri su Volonterski centar Osijek, Volonterski centar Škotska iz Stirlinga i Serve the City iz Brisela. Projekt se provodi kroz Program Europa za građane. Ovakvim aktivnostima našu lokalnu zajednicu i građane želimo što više približiti gradovima i građanima Europske unije te na taj način doprinijeti jačanju zajedničkih europskih vrijednosti. (izvor: VCOS)