Hrvatska, Nekategorizirano

Povećali smo broj volontera educiranih za terapiju pomoću konja

Cilj projekta je bilo povećati volonterski angažman zajednice

Udruga za terapiju i aktivnosti pomoću konja “Pegaz Rijeka” provodila je projekt “Formiranje i aktiviranje IT volonterske mreže u području terapije pomoću konja”, uz partnere – udrugu “Krila – terapijsko jahanje” iz Zagreba te Konjički klub “Eohippus” iz Vinkovaca.

Cilj projekta je bilo povećati volonterski angažman zajednice, pojačati njihovu osposobljenost za pružanje direktnih socijalnih usluga u području TPK te povezivanje i razmjena iskustava između OCD iz područja TPK u cijeloj RH pomoću IT alata.

Treba napomenuti kako je u okviru projekta 50 volontera iz 3 različite županije dobilo osnovna znanja i mogućnost praktičnog rada u udrugama koje provode programe terapije pomoću konja. Dio volontera sudjelovao je u volonterskim kampovima u Rijeci, Zagrebu i Vinkovcima te na studijskom putovanju u Sloveniju. U sklopu projekta tiskan je i “Metodički priručnik iz područja pedagoškog jahanja” sa praktičnim vježbama i zadacima koji se mogu koristiti u TPK.

– Vrlo smo zadovoljni provedbom i rezultatima projekta kao i suradnjom s Nacionalnom zakladom za razvoj civilnog društva. Po završetku projekta dio educiranih volontera nastavlja volontirati u matičnim udrugama što direktno utječe na povećanje kapaciteta educiranog osoblja odnosno pozitivno utječe na pružanje socijalnih usluga za izravne korisnike naših programa – kaže Nikolina Stojnović, voditeljica projekta te dodaje kako se svakodnevne aktivnosti u radu Udruge provode brže i efikasnije.

– Ujedno je povećan udio poslova volontera koje nakon programa edukacije mogu obavljati uz stručni nadzor kadra Udruge. Provedbom ovog projekta stekli smo vrijedno iskustvo u području koordinacije volontera i projektnog menagementa općenito što će nam biti od velike koristi pri prijavi na buduće javne natječaje.

Također, projekt je rezultirao stvaranjem čvrste prijateljske veze i partnerstva sa KK “Eohippus” Vinkovci te će naša suradnja biti nastavljena i u budućnosti – zaključila je Stojnović.

Projekt je financiran u okviru operativnog programa “Razvoj ljudskih potencijala” 2007. – 2013. od strane Europskog socijalnog fonda s ukupnim iznosom od 468.871 kuna.