Aktualno, Nekategorizirano

Predstava Inferno ponovno na ‘daskama’ Jedinstva

inferno_udruga-budnaPredstava Inferno, 25.2. i 25.3., organizator: Umjetnička udruga Budna.

Predstava Inferno, inspirirana motivima Božanstvene komedije Dantea Alighierija, propituje egzistencijalni pakao ljudske psihe. Danteovo putovanje paklom prikazano je kazalištem sjena koje gledatelje uvlači u svijet poznatog djela kojeg otkrivaju na pozornici s glavnim likom. Prostor izvedbe ispunjavaju bića sa Danteova putovanja koja se pred očima publike stvaraju, dupliciraju i raspliću.

Devet krugova pakla smješteno je u suštinu bića koje sloj po sloj ogoljuje svoje slabosti kako bi proživjelo intimnu agoniju s ciljem postizanja samorealizacije. Pakao je stvoren kroz intimnu monodramu koju isprepliću suvremeni ples i kazalište sjena.

Inferno je prikaz etiolizacije ljudskog bića koja rezultira otvaranjem skrivenog i nepoznatog kao jedinog puta do krhke duše. Komadića Božanskog. Autorice Tena Gašparac i Dora Šušković Stipanović, autorica glazbe Buga Bosanac, izvođači Zvonimir Kvesić i Matija Kačan.

Izvor: www.upogoni.org