Prijavi se na REAL RIS ljetnu školu !

Pozivaju se studenti visokoškolskih ustanova u Hrvatskoj i mladi stručnjaci da iskoriste ovu jedinstvenu priliku i prijave se na besplatnu ljetnu školu REAL RIS o inovacijama u urbanoj mobilnosti. Ljetna škola će se održati od 22. do 26. srpnja 2024. u Šibeniku. U interdisciplinarnom i međunarodnom okruženju pod vodstvom mentora polaznici će imati priliku suočiti se s izazovima urbane mobilnosti u obalnim gradovima. Naglasak je na razvoju inovativnih rješenja i koncepata koji doprinose smanjenju štetnih emisija u obalnim gradovima. Ljetnu školu organiziraju REGEA, ODRAZ i VERFRESH u sklopu projekta REAL RIS. Rok za prijavu: 29. travnja 2024.

TKO SE MOŽE PRIJAVITI?

Prijaviti se mogu studenti iz različitih područja (urbanističko planiranje, arhitektura, promet, IT, geografija, sociologija, građevina, strojarstvo, ekonomija, bihevioralne znanosti i dr.), s tim da su završili najmanje 2. godinu prvostupničkog studija u Hrvatskoj ili Latviji. Mladi stručnjaci koji su diplomu stekli nakon 1. siječnja 2023. godine također su dobrodošli.

Poziv za prijavitelje iz Hrvatske i Latvije možete preuzeti OVDJE.

Budući da će se program provoditi na engleskom jeziku, potrebna je visoka razina znanja engleskog jezika za sve sudionike, kao i interes za razvoj inovacija i održivost gradova.

KAKO SE PRIJAVITI?

Prijave su otvorene do 29. travnja (23:59 CET) putem online obrasca za prijavu. Razmatrat će se samo prijave napisane na engleskom jeziku, poslane putem online obrasca i zaprimljene unutar roka.

Prijavi se!

KOJE SU PREDNOSTI UKLJUČIVANJA U PROGRAM LJETNE ŠKOLE?

Ljetna škola REAL RIS pruža nevjerojatnu priliku učenja kroz rješavanje stvarnih izazova urbane mobilnosti. Osim povezivanja s kreativnim i ambicioznim vršnjacima različitih obrazovnih smjerova, škola omogućuje razmjenu znanja različitih dionika: mentora iz akademske zajednice, javnog sektora, organizacija civilnog društva poduzetništva i industrije. Suvremen i dinamičan program, zanimljivi mentor ii predavači, inovativne metode učenja i ljepote šibenskog ljeta čine nezaboravno iskustvo koje će obogatiti kako profesionalni, tako i osobni razvoj svakog sudionika.

TROŠKOVI ZA SUDIONIKE

Sve ključne aktivnosti Ljetne škole REAL RIS odvijat će se u prostoru kampusa Tvrđave sv. Ivana. Kampus je opremljen interaktivnim učionicama, spavaonicama, konferencijskim dvoranama te prostorijama za druženje i odmor.

Sve troškove (prijevoza, smještaja i prehrane) pokriva organizator Ljetne škole.

Detalje provedbe ljetne škole i uvjete za sudjelovanje možete pronaći u tekstu Poziva na web stranici projekta REAL RIS te ga proslijediti studentima i mladim stručnjacima koje poznajete: Poziv za REAL RIS ljetnu školu

Ljetna škola je dio aktivnosti projekta RESPONSIBLE EDUCATED AGILE LEADING RIS (REAL RIS) koji financira EIT Urban Mobility, inicijativa Europskog instituta za inovacije i tehnologiju (EIT), tijela Europske unije.

Prenosimo: ODRAZ-Održivi razvoj zajednice