Aktualno, Hrvatska, Inicijative, Rad udruga

Proljeće stiže: tečaj šivanja i volontiranje

Želite naučiti šivati i zanima vas volontiranje u zajednici?

Prijavite se na tečaj šivanja i postani volonter_ka novog centra za ponovnu uporabu Zelene akcije!

Pozivamo sve zainteresirane za temu sprječavanja nastanka otpada, ponovne uporabe, popravaka, prepravaka, upcycling-a tekstila, anti-konzumerizma i volontiranja u zajednici da se prijave na intenzivni tečaj za osposobljavanje volonterstva u razdoblju od 13. ožujka do 17. travnja.

Želimo popularizirati kulturu ponovne uporabe i popravaka te pokrenuti prvi volonterski servis za šivačke popravke u Hrvatskoj, koji će biti otvoren za širu javnost. Nakon završetka tečaja, očekujemo da se pridružite našem kolektivu te da u razdoblju od najmanje godinu dana sudjelujete  jednom mjesečno u organizaciji događaja šivačkih popravaka i prenošenju znanja građanima i građankama koji dolaze sa svojim oštećenim ili poderanim stvarima.

Prijaviti se možete do nedjelje 3. ožujka u ponoć putem online obrasca.

Više informacija saznajte ovdje.

Prenosimo : Zelena akcija