Aktualno, Nekategorizirano

Radionica za nove volontere u projektu „Korak dalje“

Mlada ste, zaposlena osoba i želite pomoći onima koji ne uspijevaju zaposliti se ili nastaviti školovanje? Pozivamo vas da se uključite u Projekt „Korak dalje“ – klub za zapošljavanje i edukaciju mladih u riziku od socijalne isključenosti“.

1. korak – prijavite na edukaciju „PUP – podrška u potrebi“ (11.09. u 16.00 -19.00 sati)
Interaktivna edukacija u trajanju od 3 sata educira volontere – mentore o:
• specifičnostima skupine teže zapošljivih mladih (mladi s problemima u ponašanju, mladi u sukobu sa zakonom)
• načinima pružanja podrške mentor-volonter
• upućuje na obveze i zadatke mentora-volontera tijekom sudjelovanja u projektu.
Edukaciju će održati Ivana Buljan Babić, psihologinja i KBT terapeut i Ana Habdija-Šorša, socijalna pedagoginja.

2. korak – mentoriranje mladih NEET-ovaca (mladih koji nisu zaposleni i koji su izvan sustava obrazovanja)
Mentorski sastanci održavaju se jednom tjedno u trajanju od dva mjeseca, u tom razdoblju pomaže se mladima da nađu posao ili nastave školovanje.

3. Uspjeli smo!
Godišnje se na taj način preko Kluba „Korak dalje“ zaposli ili nastavi školovanje od 12-20 mladih.
Nakon volontiranja uručujemo vam potvrdu o vašem angažmanu!
Budite i vi dio ove inspirativne priče!

Način prijave za volontersku poziciju:
Prijave se vrše slanjem upita elektroničkim putem s naznakom „Prijava- Suradnik/ica u izvođenju aktivnosti projekta „Korak dalje“ na e-mail adresu: ambidekster.hr@gmail.com.

Rok za prijavu je 08.09.2019. godine.
Projekt Centar za mlade grada Zagreba provodi Udruga ZAMISLI s 30 partnera, a Ambidekster klub je jedan od njih. Projekt Centar za mlade grada Zagreba sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.