Hrvatska, Nekategorizirano

U Daruvaru otvoren Centar za mlade – Kuća mogućnosti u Daruvaru

Kuća Mogućnosti je prostor koji nudi priliku ojačati vještine i kapacitete te pojačati suradnju svih generacija.

U okviru Projekta “Kuća Mogućnosti” opremljen je prostor u javnom vlasništvu na području posebne državne skrbi s ciljem provođenja aktivnosti i programa kojima će se pružiti dodatne mogućnosti lokalnoj zajednici za veću kvalitetu života i ojačati sve dionike.

Projekt je ugovoren u okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga „Prostori sudjelovanja – razvoj programa revitalizacije prostora u javnom vlasništvu kroz partnerstvo OCD-a i lokalne zajednice“, ukupne vrijednosti bespovratnih sredstava od 1.986.166,00 kuna. Sam projekt osnažuje postojeće i izgrađuje nove socijalne mreže te povećava kvalitetu ljudskih resursa i doprinosi izgradnji povjerenja i reciprociteta između građana i donositelja odluka na lokalnoj, regionalnoj, nacionalnoj i europskoj razini.

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva kao nadležno Posredničko tijelo razine 2 prati provedbu projekta. Projekt je u provedbi do 2. studenog 2022. godine.