Aktualno, Nekategorizirano

U Legradu krenula dodatna izobrazba vatrogasca o upravljanju kriznim situacijama

Foto: DVD Legrad

U prostorima Društvenog doma u Legradu u organizaciji Dobrovoljnog vatrogasnog društva Legrad u subotu, 21. siječnja održana je radionica “Radiokomunikacije na intervencijama“ u sklopu aktivnosti u EU projekta „SALIKS – Spasilačka akcija u Legradu i kreativno stvaranje“ koji provodi DVD Legrad kao nositelj projekta.

Prva je to od tri radionice namijenjene jačanju operativne spremnosti vatrogasnih snaga na području Vatrogasne zajednice općine Legrad vezano uz obrane od poplava.

– Kako smo svjesni da velike i kompleksne intervencije ne možemo odrađivati sami, na radionicama će sudjelovati i vatrogasci i zapovjednici iz susjednih vatrogasnih zajednica općina – ističe DVD Legrad.

Na radionici je sudjelovalo četrdesetak operativnih vatrogasaca i zapovjednika s područja Vatrogasne zajednice općine Legrad, Rasinja, Gola, Peteranec, Torčec, DVD Đelekovec, DVD Sveti Ivan Žabno. Na radionici su bili i predsjednik i zapovjednik Vatrogasne zajednice Županije Koprivničko-križevačke.

Radionica se sastoji od teorijskog i praktičnog dijela.

Teorijski dio: osnovni pojmovi sustava veze, radioveze vatrogasne organizacije, vrste radio uređaja, osnove komuniciranja, organizacija radiokomunikacija na intervenciji.
Praktični dio: rad s radio uređajima, komuniciranje na intervenciji.

Radionica je osmišljena kao dodatno usavršavanje u području radio-komunikacija na intervenciji, te kao cilj ima povećanje sposobnosti vatrogasnih postrojbi kod rukovođenja kod velikih intervencija.

…………………………….

Projekt ukupne vrijednosti 316.701,83 kuna provodi se od 27. srpnja ove godine, a trajat će 12 mjeseci odnosno do 27. srpnja 2023. godine.

Nositelj projekta „SALIKS – spasilačka akcija u Legradu i kreativno stvaranje“ je Dobrovoljno vatrogasno društvo Legrad dok su projektni partneri Općina Legrad i Kulturno umjetničko društvo „Zrin“ Legrad.

Više o projektu: https://opcinalegrad.hr/…/pocetna-konferencija…/