Hrvatska, Nekategorizirano

Udruga “Eko-Zadar” predstavlja publikaciju i mobilnu aplikaciju za brže uključivanje građana u lokalne volonterske aktivnosti

foto: Eko-Zadar
foto: Eko-Zadar

Udruga “Eko-Zadar” poziva na predstavljanje publikacije pod nazivom „Abeceda volontiranja“ te mobilne aplikacije Volonterskog centra Zadar koje su izrađene u sklopu projekta „Volonterska šuma“.

Predstavljanje publikacije i mobilne aplikacije održat će se u petak, 20. srpnja u 10:30 sati u Srednjoj školi Obrovac u Obrovcu, Obala hrvatskog časnika Senada Župana 17.

Publikacija „Abeceda volontiranja“ sadrži brojne korisne informacije o volonterstvu, mogućnostima volontiranja, vrstama volontiranja i iskustvima volontera, a izrađena je kako bi se njome utjecalo na podizanje svijesti šire javnosti o višestrukim koristima volontiranja.

Osim publikacije, u sklopu projekta je izrađena i mobilna aplikacija Volonterskog centra Zadar koja je izravno povezana s internetskom stranicom Volonterskog centra, prilagođena mobilnim uređajima, a koja omogućuje lakšu prijavu na volonterske angažmane objavljene na burzi Volonterskog centra Zadar. Aplikacija je dostupna za instaliranje putem aplikacije Google Play.

Festival volonterstva 2Nadamo se da će ova publikacija približiti mogućnosti volonterstva širem krugu ljudi i dati jasne smjernice kako se aktivno uključiti u lokalnu zajednicu te da će se putem mobilne aplikacije što više ljudi prijaviti u volonterske inicijative i akcije – kazala je voditeljica projekta Ira Ćurković.

Udruga za promicanje ekološke proizvodnje hrane, zaštite okoliša i održivog razvoja „Eko-Zadar“ započela je u lipnju 2017. godine provedbu projekta „Volonterska šuma – Umrežavanje i podrška organizatorima volontiranja za održivi razvoj volonterstva”. U provedbi projekta u partnerstvu sudjeluju još 4 institucije i organizacije i to: Srednja škola Obrovac, Udruga socijalnih radnika Zadar – Volonterski centar Zadar, Ekološka udruga Zrmanja i Agencija za ruralni razvoj Zadarske županije – AGRRA.

Glavni cilj projekta je povećati broj kvalitetnih i održivih volonterskih programa i programa školskog volontiranja i odgoja za volontiranje u slabije razvijenim dijelovima Zadarske županije, gradovima Obrovac i Benkovac te općinama Novigrad, Posedarje i Poličnik.

Ukupna vrijednost projekta „Volonterska šuma“ iznosi 759.857,25 HRK. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u Festival volonterstva 1iznosu od 645.878,66 kn, a odobren je za provedbu putem poziva “Podrška organizatorima volontiranja za unaprjeđenje menadžmenta volontera i provedbu volonterskih programa” .

Projekt se provodi i financira u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.