Aktualno, Nekategorizirano

Udruga PRONI poziva na manifestaciju Hrvatska volontira 2017.

hrvatska_volontiraHrvatska mreža volonterskih centara organizira manifestaciju Hrvatska volontira kojoj je cilj potaknuti što veći broj građana, organizacija i institucija iz cijele Hrvatske na volontiranje u različitim društveno korisnim aktivnostima.

Ove godine manifestacija se održava od 22. do 27. svibnja, u 55 gradova, dok će mnogobrojni volonteri sudjelovati u različitim volonterskim aktivnostima kako bi svojim doprinosom potaknuli izgradnju sretnije i bolje zajednice.

PRONI Centar za socijalno podučavanje, kroz svoja dva programa – Info centar za mlade Vukovar i Volonterski centar Vukovar, financirana sredstvima Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, Vukovarsko-srijemske županije i Grada Vukovara, također aktivno sudjeluje u ovoj manifestaciji.

U okviru planiranog tjedna organizirat će 3 volonterske akcije.

„Kutak za učenike“ – uređenje školskog prostora u suradnji s Tehničkom školom Ruđera Boškovića Vinkovci – od 22. do 27.05. s početkom u 8 sati

„Veliki“ volonteri za „Male“ volontere – uređenje školskog dvorišta i školske ograde u suradnji s Osnovnom školom Mitnica Vukovar – 23.05. s početkom u 10 sati

„Uređenje dječjeg igrališta u Iloku“ u suradnji sa Savjetom mladih grada Iloka – 26. i 27.05. s početkom u 10 sati

Inače, popis svih volonterskih aktivnosti koje će se održati u sklopu manifestacije širom Hrvatske te više informacija o svakoj možete pronaći na sljedećoj poveznici,

Ovogodišnju kampanju vežemo uz aktualne događaje, vođeni izrekom nepoznatog autora koji kaže: „Volontiranje je demokracija na djelu. Na izborima obično biraš jedanput godišnje, a volontirajući svaki dan biraš zajednicu u kakvoj želiš živjeti“, pa je tema ove, sedme po redu, manifestacije Volontiraj! – biraj zajednicu u kakvoj želiš živjeti. Time posebno želimo povećati svijest građana o važnosti njihove uloge u zajednici te promovirati vrijednosti i doprinos koje volontiranje ima na razvoj demokracije i aktivnog građanstva.