Hrvatska, Nekategorizirano

Udruga za kulturu i umjetnost “U Pokretu” poziva na izradu božićnih ukrasa

Udruga za umjetnost i kulturu “U pokretu” poziva na aktivnost pod nazivom Druženje u Tinelu koja će se održati u subotu 14. prosinca 15:30 sati u predvorju Kino dvorane Sv. Filip i Jakov na adresi Ulica Ivana Danila 7.

Uz druženje bit će to prigoda za izradu božičnih ukrasa.
Aktivnost se organizira u okviru projekta “KINO – Centar za Kulturu, INovaciju i Obrazovanje” koji provodi Zajednica udruga „Centar nezavisne kulture” Zadar.

Projekt „KINO – Centar za Kulturu, INovaciju i Obrazovanje”, s ukupnim proračunom od 2.099,720,06 zajedn RK, sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, u iznosu od 1.784.762,05 HRK, odnosno 85% bespovratnih sredstava, dok se ostalih 314.958,01 HRK odnosno 15% ukupnih bespovratnih sredstava, osigurava iz Državnog proračuna RH.

Prijavljen je na poziv Kultura u centru – potpora razvoju javno – civilnog partnerstava u kulturi, nositelj je , uz partnerstvo Općine Sv. Filip i Jakov i Zajednice udruga “Centar nezavisne kulture”, koja je ujedno i provoditelj projekta.

Glavni cilj projekta je jačanje kapaciteta članova i zaposlenika OCD-ova i javnog sektora, u svrhu kreiranja zajedničkog modela sudioničkog upravljanja u kulturi i uključivanje građana u stvaranje većeg broja kulturnih i umjetničkih projekata u lokalnoj zajednici, uz paralelnu preobrazbu starog kina u Općini Sv. Filip i Jakov u K.IN.O. – Centar za Kulturu, INovaciju i Obrazovanje.