Aktualno, Nekategorizirano

Završna konferencija projekta „Iz kulture u poduzetništvo“

Ilustracija: Facebook projekta

Gareš’ki kulturni centar održat će završnu konferenciju projekta „Iz kulture u poduzetništvo“ u petak 24. ožujka 2023. u 17,00 sati u Centru za posjetitelje Natura 2000 u Garešnici.

„Iz kulture u poduzetništvo“, naziv je projekta koji je Gareš’ki kulturni centar ugovorio za provedbu 1. listopada 2020. , ukupan iznos sufinanciranja, iz Europskog socijalnog fonda, Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali” 2014.-2020., iznosi 922.580,97 kuna.

Projekt je ugovoren za provedbu u trajanju od 30 mjeseci. Na završnoj konferenciji Gareš’ki kulturni centar i projektni partneri predstavit će rezultate provedbe ovog projekta koji je kroz razne edukacije za članove udruge te marginalizirane skupine nastojao ojačati kapacitete postojećih i novih društvenih poduzeća i društvenih poduzetnika. Kroz projekt je ustrojena šivaonica i posudionica narodnih nošnji; proizvodnja tradicijskih glazbala te tonski studio.

Projekt odobren za sufinanciranje iz Europskog socijalnog fonda u sklopu poziva “Jačanje poslovanja društvenih poduzetnika – faza I”, a partner na projektu je udruga Krugovi, Centar za edukaciju, savjetovanje i humanitarno djelovanje iz Zagreba.

Više o projektu ovdje.