Aktualno, Nekategorizirano

Završna konferencija projekta „Održivim poslovanjem do bolje klime“

Dana 1. rujna 2023. godine na Zagrebačkom Velesajmu u Paviljonu 8 u 10.00 sati održat će se završna konferencija projekta „Održivim poslovanjem do bolje klime“, navodi Društvo za oblikovanje održivog razvoja (DOOR) door.hr.

Na konferenciji će se prikazati učinci aktivnosti na projektu kojima je krajnji cilj bio jačanje financijskih okolnosti, edukacija i osnaživanje poduzetničkih kompetencija DOOR-a u svrhu razvoja društveno-poduzetničkih aktivnosti.

Zaposlenici DOOR-a tijekom projekta fokusirali su se na razvoj društvenog poduzetništva, zbog čega su se educirali za poduzetništvo, ali i za stručne vještine. Na konferenciji će se prezentirati edukacije i nova znanja koja su primijenjena na projektnim aktivnostima. Zaposlenici su tijekom projekta prošli sljedeće edukacije:

-Edukacije za voditeljicu financija i voditeljicu ureda o uvjetima poslovanja društvenog poduzeća na tržištu (zakonodavni okvir, porezni sustav, razlike u vođenju računovodstva i sl.)
-Financijsko savjetovanje za voditeljicu financija u postupku pripreme otvaranja društvenog poduzeća
-Napredna edukacija o izradi planova energetskog i klimatskog razvoja za sve stručne zaposlenike
-Napredna edukacija o izradi studija slučaja i anal iza troškova i koristi
-Edukacija iz područja marketinga i strateškog komuniciranja
-Medijski trening za sve zaposlenike o načinu komuniciranja u medijima
Uz to, na konferenciji će se predstaviti i ostale društveno poduzetničke aktivnosti koje su se održale tijekom projekta, te aktivnosti širenja koncepta društvenog poduzetništva u Republici Hrvatskoj.

Odrađene aktivnosti na projektu su sljedeće:

-Izrada poslovnih planova za društveno poduzetničke aktivnosti;
-Promjena statuta u svrhu uključivanja društveno – poduzetničkih aktivnosti;
-Kapacitiranje zaposlenika DOOR-a o uvjetima poslovanja društvenog poduzeća na tržištu;
-Izrada programskog rješenje/aplikacija za vođenje financija društvenog poduzeća i nevladinih organizacija;
-Izdavanje računa za održavanje društveno poduzetničkih aktivnosti u iznosu od minimalno 10% ukupno prihvatljivih troškova projekta;
-Adaptacija prostora i nabava opreme i u svrhu provedbe društveno-poduzetničkih aktivnosti;
-Uspostava pilot centra za borbu protiv energetskog siromaštva;
-Održavanje radionice u svrhu uspostave savjetnika za borbu protiv energetskog siromaštva;
-Organizacija informativnih događanja o društvenom poduzetništvu na lokalnoj razini i sudjelovanje na konferencijama i sajmovima u organizaciji drugih organizatora;
-Aktivnosti promidžbe i vidljivosti.
Ukupna vrijednost projekta je 1.120.444,43 kuna, od čega Europska unija iz Europskog socijalnog fonda sufinancira 85% projekta u iznosu od 952.377,77 kuna.

Projekt traje 30 mjeseci od 9. ožujka 2021. do 9. rujna 2023. godine.

Pozivna konferenciju možete pročitati OVDJE.

……………………………….

Projekt je sufinanciran sredstvima iz Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. Projekt je ugovoren temeljem druge Odluke o financiranju u okviru poziva Jačanje poslovanja društvenih poduzetnika. Nositelj projekta je Društvo za oblikovanje održivog razvoja (DOOR).