Aktualno, Nekategorizirano

KUD Prigorec Sv. Petar Orehovec poziva na početnu konferenciju projekta Kuća ideja – prostor zajedništva

Kulturno umjetničko društvo Prigorec Sv. Petar Orehovec poziva na početnu konferenciju projekta Kuća ideja – prostor zajedništva koja će se održati 24. srpnja 2020. u 19 sati u Vatrogasnom domu u Svetom Petru Orehovcu.

KUD Prigorec Sv. Petar Orehovec potkraj svibnja ove godine počelo je provoditi projekt Kuća ideja – prostor zajedništva, koji sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Ukupna vrijednost projekta, čija provedba će trajati 24 mjeseci, iznosi 1.428.000,01 kn.

KUD Prigorec glavni je partner projekta, a ostali partneri su Općina Sveti Petar Orehovec, Likovna udruga Prigorje Art, Vatrogasna zajednica općine, Povijesno društvo Sv. Petar Orehovec, Udruga uzgajivača konja Hrvatski toplokrvnjak i Udruga vinogradara i vinara “Sveti Vinko”.

Ciljevi projekta su formiranje kulturnog centra u Općini Sv. Petar Orehovec, osmišljavanje kulturnih programa koji će se odvijati u centru u koordinaciji partnerskih udruga, te stvaranje modela sudioničkog upravljanja budućim centrom u suradnji općine i udruga.