Aktualno, Inicijative, Nekategorizirano

Nacionalna zaklada najavljuje nastavak održavanja radionica za potencijalne prijavitelje na pozive Europskog socijalnog fonda

Radionica u Osijeku (arhivska fotografija; NZRCD)
Radionica u Osijeku (arhivska fotografija; NZRCD)

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva u sklopu Programa podrške i provedbe programa EU te u suradnji s regionalnim suradnim organizacijama nastavlja s provedbom radionica namijenjenih udrugama i drugim potencijalnim prijaviteljima na pozive za dodjelu bespovratnih sredstava Europskog socijalnog fonda, koje uopće nemaju ili imaju malo iskustva u području upravljanja projektnim ciklusom, procjenom potreba u lokalnoj zajednici, osiguravanjem kvalitetne provedbe projekata, menadžmentom volontera i drugim relevantnim temama.

Cilj je ovih radionica upoznati sudionike s osnovnim pojmovima vezanima uz teme korisne prilikom osmišljavanja projektnih prijedloga, s osobitim naglaskom na mogućnosti prijava na pozive za dodjelu bespovratnih sredstava Europskog socijalnog fonda.

Teme radionica:
⦁ Kako strateški planirati u organizacijama civilnoga društva?
⦁ Kako izraditi operativni plan djelovanja organizacije civilnoga društva?
⦁ Procjena potreba u lokalnoj zajednici
⦁ Razvoj društvenog kapitala u lokalnoj zajednici
⦁ Modeli zagovaranja za pozitivne promjene u lokalnim zajednicama
⦁ Inovativni modeli prikupljanja sredstava za djelovanje organizacija civilnoga društva
⦁ Sustav kvalitete u organizacijama civilnoga društva
⦁ Modeli učinkovitoga unutarnjeg ustrojstva upravljanja i djelovanja organizacija civilnoga društva
⦁ Upravljanje projektnim ciklusom (dvodnevna radionica)
⦁ Osiguranje kvalitetne provedbe projekata financiranih iz javnih izvora
⦁ Partnerstvo/suradnja organizacija civilnoga društva s javnim sektorom
⦁ Modeli unutarnjeg i vanjskog vrednovanja djelovanja/programa organizacija civilnoga društva
⦁ Upravljanje volonterima (dvodnevna radionica)
⦁ Modeli uključivanja građana u rad organizacija civilnoga društva.

Jednodnevne i dvodnevne radionice održavat će se od travnja do studenoga 2019. godine u četirima hrvatskim regijama – Sjeverna i sjeverozapadna Hrvatska (Zagreb, Čakovec, Bjelovar – mjesto održavanja bit će objavljeno uz prijavni obrazac), Istočna Hrvatska (Osijek), Jugozapadna Hrvatska (Rijeka) te Južna Hrvatska (Split).

Pozivamo zainteresirane udruge i druge potencijalne prijavitelje da se prijave za sudjelovanje na radionicama. Detaljima o svakoj radionici, datumima održavanja i prijavnim obrascima za sudjelovanje bit će moguće pristupiti na poveznici https://www.financijskepodrske.hr/home/events