Hrvatska, Nekategorizirano

Notama poznatih zagorskih pjesama Ljuba voda krenula s ciklusom online tamburaških radionica

U sklopu ESF projekta „Pjesmom i plesom protiv socijalne isključenosti“ u ponedjeljak je u Ljubešćici započeo drugi ciklus tamburaških online radionica. Voditelj radionica će novu grupu polaznika učiti svirati tradicionalne folklorne skladbe ljubeškog i zagorskog kraja – izvijetili su iz KUD-a Ljuba voda.

Na tradicionalnim instrumentima kao što su bisernica, brač i bugarija kroz deset će se radionica sve do 17. rujna svirati pjesme Puckaš, Stara zagorska polka, Žena muža i druge.

Kulturno umjetničko društvo Ljuba voda iz Ljubešćice i Hrvatsko društvo inženjera geotehnike iz Varaždina provode projekt pod nazivom „Pjesmom i plesom protiv socijalne isključenosti“, čija je ukupna vrijednost 487.121,54 kune, od čega 85 % sufinancira Europski socijalni fond, a 15 % državni proračun Republike Hrvatske.

Više detalja o projektu nalazi se na internetskoj stranici https://projekt.kudljubavoda.hr/.