Hrvatska, Inicijative, Nekategorizirano

Održana početna konferencija projekta “Šport uključi, probleme isključi”

nasovnal– U Dvorani sv. Terezije Avilske u četvrtak je održana početna konferencija na kojoj je predstavljen EU projekt. ‘Šport uključi, probleme isključi’. Katolička gimnazija s pravom javnosti iz Požege i NK Dinamo Vidovci-Dervišaga započeli su provedbu sportskog projekta ‘Šport uključi, probleme isključi’. Riječ je projektu vrijednom 998.838,46 kn, a projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda s 849.012,69 kn. Početak provedbe je bio 21.12.2018. godine, a projekt će trajati do 21.12.2020. godine, prenosi Slavonski.hr.

Riječ je o besplatnoj školi sporta za djecu i mlade u riziku od socijalne isključenosti, a cilj projekta je unaprijediti socijalnu uključenost djece i mladih u nepovoljnom položaju informirajući i pružajući besplatne sportske sadržaje radi stjecanja zdravih životnih navika i vještina.

“Svrha projekta je da se minimalno 170 djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti uključi u zajednicu upravo kroz sport, a provodit će se čak 5 školi sporta – škola nogometa, škola gimnastike, škola atletike, škola plivanja i škola penjanja na umjetnoj stijeni koja će uskoro biti postavljena u dvorištu Katoličke gimnazije s pravom javnosti. Za sada se za projekt prijavilo oko 120 djece, a trenutno se formiraju i nove grupe za atletiku i gimnastiku,” upoznao je voditelj projekta Bruno Budimir.

nn-3-1Nazočne na konferenciji prigodnim riječima pozdravio je ravnatelj Katoličke gimnazije Ivan Bedeničić. “U Katoličkoj gimnaziji ovih je dana napravljen jedan korak dalje, novi izazov pokušavamo svladati. Duboko sam uvjeren da ćemo s ekipom kojoj je mladi voditelj projekta Bruno Budimir na čelu, u tome i uspjeti. Zahvaljujem našim stručnim službama koje su pomogle te gradskim i županijskim vlastima koje nas doživljavaju kao svoje. Nastojimo uvijek i praktično pokazati da želimo biti dio Požeštine, da želimo biti nova kvaliteta unutar ovog područja, a unutar te kvaliteta želimo promicati vrlo jasno određen duhovni i vrijednosni sadržaj. Koliko ćemo u tome uspijevati i koliko smo uspjeli pokazat će vrijeme koje je pred nama,” rekao je ravnatelj Bedeničić uz čestitke svima koji sudjeluju u projektu.

Čestitke je uputio i predsjednik NK Dinamo Vidovci-Dervišaga Tomislav Čabraja. “U ovom projektu je nekoliko sportova, no nogomet je na našem području najzastupljeniji i uključili smo se u tom dijelu. Drago mi je što projekt vode mladi ljudi i nadam se da ćemo u dvije godine dobiti i više sportaša jer sport izgrađuje čovjeka,” rekao je Čabraja.

nn-5Prigodnim riječima nazočne je pozdravio i požeški gradonačelnik Darko Puljašić. “Grad Požega zainteresiran je pomoći da sve ono što mladi ljudi ovog grada i županije žele i hoće, to i ostvare. Ovo je vrijedan projekt koji je zaslužio potporu svih, a Grad Požega svakako podupire svaki projekt koji osigurava budućnost – ovdje je to mladost i sport,” rekao je između ostalog gradonačelnik.

Ukoliko se želite prijaviti na školu sporta morate ispunjavati jedan od ovih uvjeta:
Ako ste mlađi od 25 godina:
Djeca i mladi čiji su roditelji nezaposleni
Djeca čiji su roditelji korisnici doplatka za djecu
Djeca i mladi bez odgovarajuće roditeljske skrbi
Djeca i mladi iz jednoroditeljskih obitelji
Djeca i mladi iz obitelji s troje ili više djece
Djeca i mladi s problemima u ponašanju
Djeca s teškoćama u razvoju
Ako imate između 25 i 29 godina:
Korisnici stipendije za studente slabijeg socijalnog statusa
Nezaposleni mladi

Prijaviti se možete na mail: euprojekt@katolicka-gimnazija.hr
Ili na internetskoj stranici: sport-ukljuci.eu