Hrvatska, Nekategorizirano

Sjajno popodne u Društvenom centru Drenova uz predstavu ‘Sretna kućica’

U utorak 24. svibnja u 18 sati bilo je jako veselo i živahno u našem dvorištu u Društvenom centru Drenova. Posjetilo nas je mnoštvo male i one malo veće djece u pratnji roditelja. Doslovno se tražila stolica više. Jučer je naš Društveni centar Drenova bio dječja kuća radosti, piše Kristina Babić na stranici Društvenog centra Drenova.

Dvorište Društvenog centra Drenova ugostilo je lutkarsku predstavu Sretna kućica GKL Rijeka

Veselje i smijeh razdragane djece bio je potvrda odlične lutkarske predstave Sretna kućica. Djeca su glasno i aktivno sudjelovala u izvedbi simpatičnog glumca Zlatka Vicića. Bilo je u priči i snijega i kiše i sunca. Puno rada ali i odmora, ustrajnosti i zajedništva, smijeha, tuge, ljutnje i veselja.

Glumac GKL Rijeka Zlatko Vicić

Sretna kućica je dražesna, emotivna priča o knjižnici u malom selu Gornji Kuti u Gorskom kotaru. To je priča o možda najmanjoj knjižnici i čitaonici u Hrvatskoj, koja je posebnost u hrvatskim, pa i u europskim okvirima. Drenovu i Gornje Kute veže prijateljstvo iz projekta Rijeka EPK 2020 i zajedničko sudjelovanje u programu 27 susjedstava.

Jučer smo se i mi uvjerili koliko je ta mala knjižnica posebna!

Ova putujuća predstava približava djeci svijet knjiga i važnost čitanja te ih redovito uveseljava.

Lutkarska predstava Sretna kućica u dvorištu Društvenog centra Drenova

Hvala vam djeco što ste došli i doveli svoje roditelje. Vjerujemo da su i oni uživali. Bilo je puno upita hoće li biti još lutkarskih predstava ili nečega ovako zabavnoga za djecu.

Hoće! Eto, već se pripremamo za srijedu, 1. lipnja 2022. za likovno-dramsku radionicu Šareno more Gradskog kazališta lutaka Rijeka koja će se održati u Društvenom centru Drenova – zaključuju iz DC Drenova.

Prikazivanje predstave Sretna kućica u DCD financirano je iz projekta Lutke na Drenovi iz sredstava Grada Rijeke – Javnih potreba u kulturi za 2022. godinu. Grad Rijeka partner je u projektu Društveni centar Drenova.

………………………………………….

Društveni centar Drenova pokrenut je uz bespovratna sredstva iz Europskog socijalnog fonda.