Hrvatska, Nekategorizirano

Solarna večer u Društvenom centru Drenova

Sve što ste htjeli znati o ovom obnovljivom izvoru energije, a niste se usudili pitati! Uz pomoć Vjerana Piršića iz EkoKvarnera i dr. sc. Damira Juričića iz Centra za podršku pametnim i održivim gradovima u petak, 22. listopada u 18 sati u Društvenom centru Drenova imat ćete priliku saznati sve o mogućnostima ugradnje fotonaponskog postrojenja na vaše krovove, navodi u pozivu Udruga Bez granica.

Osvjetljavamo više tema:
1. Zašto je važna sunčana energija? – koji su trenutni problemi sa konvencionalnim izvorima energije i zašto ti problemi neće nestati tako brzo
2. Što nam donosi nova zakonska regulativa u domeni energije? – da li je sad papirologija jednostavnija
3. Zašto energetska zadruga? – koje su realne prilike za stanovnike Drenove i Škurinja – pokazati će se konkretan primjer proračuna solarnog kapaciteta naših krovova i zašto bi bilo važno osnovati zadugu
4. Kako to isfinancirati, kakvi su dostupni poticaji i alternativni izvori financiranja, te zašto je ulaganje u solar bolje od štednje sa kamatom od 0,1 posto ili držanja eura u madracu

Ovo je prvo u nizu predavanja kojim ćemo u Društvenom centru Drenova potaknuti osnivanje Energetske zadruge Drenova sa kojom bi, nakon uspješne realizacije na otoku Krku, demonstrirali cijeli koncept i u našem gradu – zaključuju u pozivu.
____________________
Nositelj projekta Društvenog centra Drenova i vodeći partner je Udruga Bez granica, a partneri na projektu su Udruga za razvoj civilnog društva SMART, Udruga za očuvanje i promicanje drenjule Dren Rijeka te Grad Rijeka. Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda i Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.