Hrvatska, Nekategorizirano

Sveučilište na svježem zraku – Gradovi u doba pandemije

Sljedeći četvrtak, 29. travnja 2021. u 18 sati u Društvenom centru Drenova, kao dio ciklusa “Sveučilište na svježem zraku”, održat će se mini okrugli stol na temu – Gradovi u vrijeme pandemije. Voditi će ga ugledni riječki urbanist Bojan Bilić, a sa svojim gostima pokušati će promišljati potrebne promjene u našem prostoru i glavama, navodi se u najavi događaja.

Neka od pitanja na koje će se pokušati dati odgovor:
– Jesmo li u kontekstu upravljanja gradovima nešto naučili iz ove krize u kojoj živimo već drugu godinu?
– Koji su ekološki i zdravstveni aspekti problema koji nastaju iz prevladavajućeg pristupa upravljanju prostorom?
– Što građani misle, što im nedostaje i kakvu sliku o prostoru imaju, koji su im prioriteti?
– Urbani kaos i koje intervencije su nam potrebne?
– Zašto je potrebna promjena pristupa u eksploataciji ugroženog okoliša?

Facebook događaj
____________________
Nositelj ovog projekta je Udruga Bez granica, a partneri na projektu su Udruga za razvoj civilnog društva SMART, Udruga za očuvanje i promicanje drenjule Dren Rijeka te Grad Rijeka. Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.