Aktualno, Nekategorizirano

“Sjećanje – Srebrenica”, Osijek, 9. 7., 21.30

Na Trgu slobode u Osijeku
Na Trgu slobode u Osijeku

Nastavno radu humanitarne neprofitne udruge AUXILIUM, s ciljem razvoja kulture mira u kojem su istaknuti zadatci: odavanje počasti žrtvama, uvažavanje raznolikosti, povećanje tolerancije…; Grad Osijek, udruga AUXILIUM i mnogobrojni građani odlučni su u provedbi programa “Sjećanje-Srebrenica”, prenosi Osijek.031.

Ovim programom želimo odati počast žrtvama rata, izražavamo sućut njihovim obiteljima, rodbini i prijateljima te skrećemo pažnju na nužno razvijanje kulture mira kako se isti ili slični događaji ne bi ponovili.

Program Sjećanje provest će se dana 9. srpnja 2016. godine.

Program Sjećanje sastoji se od aktivnosti po uzoru na prošlogodišnje obilježavanje kada su istoga datuma, u 21.30 sati zapaljene 8.372 svijeće na Trgu slobode te je održan upis u knjigu žalosti/potpore GRAĐANI GRADA OSIJEKA ZA ŽRTVE SREBRENICE.