Hrvatska, Nekategorizirano, Rad udruga

Svečano uručena 22 ugovora odobrena na Pozivu “Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice”

Svečanom dodjelom danas su u Zagrebu uručeni ugovori za provedbu 22 projekta odobrena na Pozivu “Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice”.
Na današnjem događanju uručeni su ugovori za projekte koji se ugovaraju temeljem pete i šeste Odluke o financiranju vrijedni 9.530.067,09 milijuna kuna.

Temeljem 5. Odluke o financiranju odobreno je ugovaranje 10 projekata ukupne vrijednosti 4.112.446,23 kuna, dok je temeljem 6. Odluke o financiranju odobreno ugovaranje još 12 projekata ukupne vrijednosti 5.417.620,86 kuna.

Svi projekti sufinanciraju se iz Europskog socijalnog fonda te iz Državnog proračuna na poziciji Ureda za udruge.

Potpisnike ugovora uvodno su pozdravili predstavnici Posredničkih tijela: Helena Beus, ravnateljica Ureda za udruge i Luka Bogdan, zamjenik upraviteljice Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva te Marko Pavić, zastupnik Hrvatskog sabora i predsjednik Odbora za regionalni razvoj i fondove Europske unije.