Hrvatska, Nekategorizirano

Ugovoren jednogodišnji projekt Teatra Tirena usmjeren na mlade

U Ministarstvu kulture i medija danas je ugovorena provedba jednogodišnjeg projekta “Klikni s kazalištem” Teatra Tirena,  odobrenog za sufinanciranje iz Europskog socijalnog fonda na pozivu “Umjetnost i kultura online“ .

Ukupna vrijednost projekta je 435,831.42 kuna.

Projekt će se provoditi u partnerstvu sa Pučko otvoreno učilište Pazin, Kulturni centar Osijek i Kinoklub Karlovac.

Projekt “Klikni s kazalištem” namijenjen je mladima kojima je onemogućen ili otežan pristup kulturnim događanjima te im pokušava kulturu približiti kroz online interakciju s profesionalcima iz različitih umjetničkih grana. Istovremeno potiče razvoj njihovih osobnih kreativnih potencijala, samopouzdanja i kritičkog mišljenja te im omogućuje da aktivno sudjeluju u osmišljavanju digitalnih kulturnih sadržaja i njihovoj provedbi .Kroz niz kazališnih, filmskih i radiofonijskih radionica te drugih vođenih aktivnosti, naučit će kako samostalno proizvesti živu online izvedbu, video uratke te podcaste.

Teatar Tirena je nezavisno kazalište, koje je u 23 godine postojanja izvelo 39 premijernih naslova. Tijekom godine održava 200- tinjak izvedbi diljem zemlje.

………………….

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva, Posredničko je tijelo razine 2 u provedbi ovog poziva.

Projekt “Klikni s kazalištem” odobren je za sufinanciranje 4. Odlukom o financiranju.