Hrvatska, Nekategorizirano

Zagreb otvoreni grad – u sljedećim mjesecima brojna događanja koja promiču uključivu kulturu

Foto: facebook.com/zagrebotvorenigrad

Koncertnim programom u AKC Attacku započela su javna događanja organizirana u sklopu projekta Korak dalje – prema uključivoj kulturi koji provodi niz zagrebačkih udruga iz područja kulture, umjetnosti, ljudskih prava i mladih. Projekt predstavlja nastavak zalaganja organizacija civilnog društva u okviru platforme Upgrade za osnivanje novog, Interkulturnog društvenog centra koji će odgovoriti na aktualne društveno-kulturne izazove s kojima se Zagreb svojim rastom i razvojem suočava.

Projektom želimo omogućiti brojnije, raznovrsnije i kvalitetnije dugoročne suradničke programe koji će doprinijeti razvoju sudioničkog modela upravljanja i ojačati kapacitete za osmišljavanje i provedbu kulturnih aktivnosti koje uključuju novi tip transformirane lokalne zajednice – navodi se u priopćenju.

U suradnji s organizacijama civilnog društva, umjetnicima i lokalnom zajednicom osmislili smo niz kulturno umjetničkih i društvenih događanja koji promoviraju socijalnu uključivost i unapređenje interkulturalnog dijaloga.

U sljedećim mjesecima očekuju nas glazbene večeri pripadnika manjina i socijalno ugroženih skupina, dvodnevni festival koji okuplja lokalnu zajednicu, izbjeglice i azilante iz centra Porin, brojni književni razgovori, umjetničke radionice i niz intervencija u javnom prostoru koje za cilj imaju podizanje vidljivosti teme interkulturnog dijaloga i inkluzije te razvijanje aktivne građanske participacije.

Prvi među njima jedinstveni je projekt zagrebačkog kazališnog kolektiva BADco. – predstava/izložba Iskop, koja polazi od istraživanja utopijskih premisa planiranja budućnosti stanovanja, socijalizacije i razmjene te neposredne uvezanosti trajanja životnog vijeka s njihovom realizacijom. Izvedbe se održavaju 12. i 13. travnja 2019. u Velikoj dvorani Pogona Jedinstvo.

Raspored ostalih događanja pratite na našoj mrežnoj i facebook stranici i pridružite nam se!

Projekt Korak dalje – Prema uključivoj kutluri sufinancirala je Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Provodi se u partnerstvu Udruge za promicanje kultura Kulturtreger, Saveza udruga Operacija grad, AKC-a Attack!, Udruženja za razvoj kutlure “URK”, Centra za mirovne studije, Multimedijalnog instituta, Biroa suvremene umjetničke prakse/ Kontejner i kustoskog kolektiva WHW/ Što kako i za koga.